Інноваційні технології в електронному управлінні

127 жовтня 2017 року в інституті відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція за міжнародної участі «Реформування публічного управління: теорія, практика, міжнародний досвід».

Після панельної дискусії роботу було продовжено у 10 секціях. На секції № 6 було проведено обговорення коло питань у сфері  інноваційних технологій в електронному управлінні. Модератором секції виступив завідувач кафедри електронного урядування та інформаційних систем Ю. Пігарєв. Він підкреслив важливість розвитку технологій електронного урядування на регіональному та місцевому рівнях та надав стислий аналіз роботи навчально-наукової лабораторії «Інноваційні технології в електронному врядуванні», створеною в рамках програми EGAP (Е-governance for Accountability and Participation) «Електронне урядування задля прозорості влади та участі громади» в Україні. Саме рік тому, а саме 28 жовтня 2016 року, розпочала функціонувати навчально-наукова лабораторія.

На засіданні секції були заслухувано ряд цікавих доповідей.

Доцент кафедри І. Макарова розповіла про концепції розумного міста в світі та Україні, доцент кафедри І. Куспляк зупинився на проблемах формування відкритої та прозорої влади в контексті сучасних трансформаційних процесів. Виступ Ю. Пігарєва було присвячено аналізу технологій та складових таких напрямків електронного урядування як мобільне (m-урядування) та розумне (smart-урядування).

Потім з доповідями виступили слухачі 2 курсу заочної форми навчання факультету публічного управління та адміністрування спеціалізації «Електронне урядування». Ю. Бузиновський, головний спеціаліст відділу інформатизації департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради, координатор розвитку відкритих даних у м. Вінниці, підкреслив важливість приєднання України до міжнародної Хартії відкритих даних та зазначив, що ці кроки стануть імпульсом у розвитку відкритих даних в органах публічної влади.  М. Деревич, начальник відділу за зверненнями громадян Херсонської міської ради, проаналізувала світовий досвід впровадження системи електронних виборів, а В. Дятловський, начальник управління Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в Одеські області,  розповів про порядок захисту інформації в автоматизованих системах. Я. Кухарська, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату  Очаківської міської ради та її виконавчого комітету,  зупинилася на проблемах впровадження технологій електронного урядування в Україні, а І. Магдич, начальник відділу енергетики та енергозбереження департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури Вінницької обласної державної адміністрації, розглянув питання створення електронної системи щоденного моніторингу споживання енергоресурсів. На останок були прийняті рекомендації щодо впровадження технологій електронного урядування на регіональному та місцевому рівнях.

 

Також дивіться інші новини

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *