ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПУБЛІЧНИХ СЛУЖБОВЦІВ ОДЕЩИНИ У СФЕРІ Е-УРЯДУВАННЯ ТА Е-ДЕМОКРАТІЇ

1З 24 по 28 травня 2018 року в рамках компоненти 2 «Розбудова потенціалу» швейцарсько-української програми EGAP «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України на базі Одеського центру інновацій в електронному урядуванні проводився тренінг з питань е-урядування та е-демократії для публічних службовців Одеській області.

У проведенні тренінгу були задіяні фахівці у сфері електронного урядування та електронної демократії вищих навчальних закладів м. Одеса, Одеської міської ради та програми EGAP «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади».

Ігор Куспляк, к.п.н., доцент кафедри електронного урядування та інформаційних систем ОРІДУ НАДУ при Президентові України, обговорив коло питань щодо стратегії розвитку електронного урядування та електронної демократії в світі недавно прийнятих Концепцій розвитку е-урядування, е-демократії, цифрової економіки та суспільства в Україні.

Дуже цікаве та жваво пройшло обговорення у режимі відеоконференції щодо використання технології блокчейн в державному управлінні (модератор Олексій  Зелів’янский,  керівник компоненти 1 «Електронні послуги» програми EGAP). Була розглянута модель технології блокчейн та її застосування при підтримки криптовалют. Під час економічного форуму у Давосі (Швейцарія) було представлено світову блокчейн карту з чотирнадцятьма країнами – лідерами з впровадження технології, в який увійшла й Україна. В Україні на блокчейн-аукціонах реалізовано майна на 700 млн. грн. за допомогою системи СЕТАМ (Система електронних торгів). У 2017 році Україна презентувала перший у світі електронний аукціон – OpenMarket (ДП «СЕТАМ»). Україна визначила дві ключові сфери для пілотування технології блокчейн – земельні відносини та державна реєстрація.

Під модерацією Ярослава Гапановича, к. наук з держ. упр., керівника центру ОНАЗ ім. О. С. Попова пройшли обговорення нормативно-правового забезпечення електронного урядування та електронної демократії. Розглянута структура нормативно-правового забезпечення е-урядування, е-демократії, міжнародні та національні документи у сфері е-урядування, е-демократії. Більш детальніше обговорені нормативно-правові документи по секторах (ресурси е-урядування, е-демократії, відкриті дані, стандарти, кібербезнека та захист інформації та персональних даних, інтероперабельність, відкритий уряд та відкритий парламент, електронна взаємодії органів публічногої влади тощо).

Практичні питання, щодо надання адміністративних послуг у електронному вигляді, а також проблеми автоматизації діяльності центрів надання адміністративних послуг були розглянуті Ігорем Куспляком.

Із зацікавленістю пройшли обговорення новацій Одеської міської ради під модерацією Володимира Попова, заступника директора департаменту інформації та зв’язків з громадськістю Одеської міської ради, були проаналізовані інструменти е-урядування та е-демократії на місцевому рівні. Були обговорено коло питань щодо запровадження корпоративного документообігу, групової роботи та електронного архіву за допомогою платформи Alfresco ECM, яка розповсюджується по моделі Open Source.  Значна увага була приділена питанням інформаційної безпеки та захисту інформації. Були проаналізовані основні цілі інформаційної безпеки та види інформаційних загроз. Була розглянута платформа «Соціально активний громадянин» (https://citizen.omr.odessa.ua), яка підтримує наступні інструменти е-демократії: подання петиції, запропонування проекту (ідеї) в рамках проекту «Громадський бюджет» та громадське обговорення найактуальніших проблем міста. Заслуговує на увагу і платформи «Єдиний центр звернень громадян» (https://1535.omr.odessa.ua/), твій депутат міської ради (https://deputat.omr.odessa.ua/), громадський транспорт м. Одеса (https://transport.odessa.ua/) та інформаційні ресурси управління архітектури та містобудування (http://ombk.odessa.ua/) та департаменту охорони здоров’я.

Дискусії з проблемних питань ІТ-архітектури системи е-урядування, інформаційних технологій як антикорупційний чинник, доступу до публічної інформації та роботою з публічною інформацією у форматі відкритих даних, веб-картографії та оцінювання розвитку інформаційного суспільства та навичок е-урядування пройшли під модерацією Юрія Пігарєва, к.ф.-м..н., доцента, завідувача кафедри електронного урядування та інформаційних систем ОРІДУ НАДУ при Президентові України. Велику увагу привернули питання щодо роботи  з публічною інформацією у форматі відкритих даних та  веб-картографія. Основна увага була приділена таким напрямкам роботи з відкритими даними, як пріоритезація, структуризація, стандартизація та оприлюднення. Розглянули також такі аспекти як охайні дані та мікродані, не забули підкреслити важливість візуалізації даних. Всі напрямки були підкріплені численними прикладами. Наприкінці були проаналізовані стартапи інкубатора відкритих та великих даних 1991.vc.

Європейські комп’ютерні права та інноваційні методики викладання   були висвітлені Іриною Макаровою, к.т.н., доцентом кафедри електронного урядування та інформаційних систем ОРІДУ НАДУ при Президентові України.

Практичні навички щодо використання цифрових додатків Goggle були проведені під керівництвом Ольги Граматик, методиста кафедри електронного урядування та інформаційних систем ОРІДУ НАДУ при Президентові України.

На протязі проведення тренінгу були організовані контрольні заходи у вигляді вхідних та проміжних тестувань з теоретичних питань е-урядування та е-демократії, доступу до публічної інформації, цифрових комунікацій, захист інформації та інформаційна безпека, адміністративні послуги.

Усі слухачі активно брали участь в обговоренні питань у сфері е-урядування та е-демократії та успішно здали усі контрольні випробування. На при кінці слухачам були вручені сертифікати відповідного зразку.

Також дивіться інші новини