ОДНОДЕННИЙ ТРЕНІНГ З ПИТАНЬ Е-УРЯДУВАННЯ ТА Е-ДЕМОКРАТІЇ ДЛЯ СЛУХАЧІВ ТА СТУДЕНТІВ ІНСТИТУТУ

130 травня 2018 року в рамках компоненти 2 «Розбудова потенціалу» швейцарсько-української програми EGAP «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України на базі Одеського центру інновацій в електронному урядуванні проводився тренінг з питань е-урядування та е-демократії для слухачів та студентів 1 курсу денної форми навчання.

У проведенні тренінгу були задіяні фахівці у сфері електронного урядування та електронної демократії кафедри електронного урядування та інформаційних систем інституту та програми EGAP «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади». Модератором тренінгу виступив завідувач кафедри електронного урядування та інформаційних систем інституту Юрій Пігарев.

В началі зустрічі було продемонстровано відеоролик про напрямки проекту EGAP «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади».

Були обговорені коло питань щодо стратегії розвитку електронного урядування та електронної демократії в світі недавно прийнятих Концепцій розвитку е-урядування, е-демократії, цифрової економіки та суспільства в Україні.

Дуже цікаве та жваво пройшло обговорення у режимі відеоконференції щодо використання технології блокчейн в державному управлінні (модератор Олексій  Зелів’янский,  керівник компоненти 1 «Електронні послуги» програми EGAP). Була розглянута модель технології блокчейн та її застосування при підтримки криптовалют. Під час економічного форуму у Давосі (Швейцарія) було представлено світову блокчейн карту з чотирнадцятьма країнами – лідерами з впровадження технології, в який увійшла й Україна. В Україні на блокчейн-аукціонах реалізовано майна на 700 млн. грн. за допомогою системи СЕТАМ (Система електронних торгів). У 2017 році Україна презентувала перший у світі електронний аукціон – OpenMarket (ДП «СЕТАМ»). Україна визначила дві ключові сфери для пілотування технології блокчейн – земельні відносини та державна реєстрація. Наприкінці зустрічі Олексій відповів на всі запитання слухачів.

Слухач 1 курсу факультету публічного управління та адміністрування Наталія Новак підготувала цікаву презентацію про досвід Данії щодо надання адміністративних послуг у електронному вигляді.

Із зацікавленістю пройшли обговорення новацій Одеської міської ради під модерацією слухача 1 факультету публічного управління та адміністрування Маріанни Фронтовській. Була розглянута платформа «Соціально активний громадянин» (https://citizen.omr.odessa.ua), яка підтримує наступні інструменти е-демократії: подання петиції, запропонування проекту (ідеї) в рамках проекту «Громадський бюджет» та громадське обговорення найактуальніших проблем міста. Заслуговує на увагу і платформи «Єдиний центр звернень громадян» (https://1535.omr.odessa.ua/), та громадський транспорт м. Одеса (https://transport.odessa.ua/).

Під модерацією Юрія Пігарєва, пройшла дискусія щодо роботи з публічною інформацією у форматі відкритих даних, веб-картографією на прикладі використання Goggle карт. Особливу увагу були приділено напрямку використання інформаційно-комунікаційних технологій у боротьбі з корупцією. Були проаналізовані платформи деякі майданчики громадських організацій, громадських ініціатив та стартапів. Найбільш зацікавлено були сприйняті платформи Opendatabot, YourControl та антикорупційний монітор.

Також дивіться інші новини