Всесвітній день Інтернету

IMG_8788_102402 квітня 2019 року чергова зустріч в рамках клубу «Інформатик» була приурочена до Всесвітнього дня Інтернету. Студенти 1 курсу  факультетів публічного управління та адміністрування і менеджменту та бізнес-технологій мали змогу обговорити напрями розвитку смарт-технологій в Україні і світі. Смарт-технології активно проникають в усі сфери людської діяльності, радикально змінюючи  напрямок суспільного розвитку. Що таке «розумне місто», як зробити місто розумним, які елементи «розумного міста» вже працюють в нашому місті – на ці та інші питання студенти шукали відповіді разом з викладачами кафедри електронного урядування та інформаційних систем Макаровой І.О. та Сметаніной Л.С.

Чому Всесвітній день інтернету святкують саме 4 квітня?

Щороку святкування відбувається 4 квітня – у день пам’яті святого Ісидора Севільського, якого Католицька церква визнала заступником Інтернету.

У 1998 році Папа Римський Іоанн Павло II визнав Всесвітню мережу енциклопедією людського знання, а у лютому 2001 року її покровителем обрали Ісидора Севільського, якого вважають першим енциклопедистом.

Найбільша праця Ісидора «Етимології» містила 20 томів і справді була енциклопедією того часу. Крім того, вважається, що Ісидор Севільський вперше застосував у своїй праці систему перехресних посилань, яка віддалено нагадує гіперпосилання, використовувані в Мережі.

Тому саме в пам’ять про святого Ісидора (хоча були й інші кандидатури) Папа Іоанн Павло II започаткував День Інтернету, який за 17 років став популярним святом серед користувачів Всесвітньої мережі.

Дата 4 квітня – 4.04 – також нагадує поширену помилку 404 («Сторінку не знайдено»).

Також дивіться інші новини